Τετάρτη 3 Ιουλίου 2024

Μόλις στά 17 του!!!! Αθλητής! ΞΑΦΝΙΚΑ! Ξ α φ ν ι κ ά..... / ΒΙΝΤΕΟ / [ Οι "αθλητικές ειδήσεις" ..."ΞΕΧΑΣΑΝ" νά τό δείξουν ; ; ; ]

Ο 17χρονος, Ζανκ Ζιγιέ αντιμετώπιζε τον Ιάπωνα Καζούμα Καβάνο με το σκορ να είναι 11-11 στο πρώτο σετ.

Ξαφνικά έπεσε και άρχισε να έχει σπασμούς...

Το γήπεδο και οι παρευρισκόμενοι πάγωσαν. Οι θεατές άρχισαν να φωνάζουν.

Ένα λεπτό μετά οι γιατροί προσπαθούν να επαναφέρουν τον 17χρονο αλλά δεν τα κατάφεραν.

Σύμφωνα με το enikos.gr, σε ανακοίνωση που εξέδωσε η Ομοσπονδία Μπάντμιντον της Ασίας και η Ένωση Μπάντμιντον της Ινδονησίας ανέφεραν, ότι ο άτυχος αθλητής με το ασθενοφόρο των αγώνων μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο σε λιγότερο από δύο λεπτά, αλλά δυστυχώς εκεί διαπιστώθηκε ο θάνατος του.

Το τοπικό νοσοκομείο δεν έχει ακόμη προσδιορίσει την αιτία θανάτου, αλλά οι πληροφορίες κάνουν λόγο για ανακοπή καρδιάς....